První a jedinečný – Barcamp Kolín 2018

Barcamp Kolín 2018

Byl skvělý. A byl náš první. Náš i váš.

Úvodním slovem zahájil Martin Dostál Barcamp Kolín 2018, který se konal 12. května v nádherných prostorách bývalého zámku, nyní podnikatelského inkubátoru CEROP Kolín.

Sídlí tu i tým Redbit s.r.o., hlavní organizátora celého barcampového počinu. Právě tady se každý den tvoří a realizuje nejedna štěpná myšlenka v rámci zaníceného vývoje aplikací Vyfakturuj.cz a SimpleShop.

Tu a tam nás ale popadne touha přispět k rozvoji podnikatelského prostředí ještě dalším projektem. Bezplatným pro zájemce a přitom s výraznou přidanou hodnotou. A tak se jedné zcela výjimečné soboty pracovní energií nabitá kancelář proměnila v dětský koutek.

Neodolali jsme inspiraci v podobě barcampů pořádaných v jiných městech a vrhli se s vervou na premiérovou kolínskou variantu.

V průběhu registrace jsme zaznamenali celkem 176 zájemců a v den konání se sjelo neuvěřitelných 122 návštěvníků z celé České republiky.

Jedná se o pozoruhodné číslo vzhledem k tomu, že principem celé akce je bezplatnost. Jedinců, kteří nakonec přihlášení promění v účast, nebývá tolik.

Nadupané přednášky a workshopy probíhaly souběžně ve dvou sálech. Bylo jich celkem 22 a mezi speakery nechyběly hvězdy českého online světa jako:

  • Pavel Ungr,
  • Jan Řezáč,
  • Pavel Šenkapoun,
  • nebo Jan Kalianko.

Mluvilo se o webech, e-shopech, efektivitě, kultuře firemního projevu, ale i o životě bez doktora nebo bez odpadu.

Pro zpestření bylo účastníkům nabídnuto i extrémní osvěžení v ledovém bazénu v rámci workshopu Meditace a otužování, ochutnávka kvalitních rumů s Pavlem Ungrem z rumrock.cz nebo účast v barcampové znalostní hře. Účastníci se mohli po celý den občerstvovat bagetami, ovocem, sladkým pečivem a několika druhy smoothie.

Barcamp Kolín 2018
Pavel Ungr
Barcamp Kolín 2018
Jan Řezáč
Barcamp Kolín 2018
Pavel Šenkapoun
Barcamp Kolín 2018
Jan Kalianko
Barcamp Kolín 2018
Workshop otužování.
Barcamp Kolín 2018
Edita Dostálová a její přednáška na téma týmové role ve firmě.
Velké poděkování patří zejména městu Kolín, našemu hlavnímu partnerovi, které nám významnou finanční podporou umožnilo pořádat barcamp ve formátu velmi přívětivém pro účastníky i přednášející.

Rovněž děkujeme i dalším sponzorům, kterými byli:

Bez nich by Kolínský Barcamp nedosáhl své výsledné (skromně řečeno senzační) podoby. Za pomocnou ruku při organizaci jsme vděčni GBG Kolín a Endis Company. V neposlední řadě bychom rádi vyjádřili vděčnost i jednotlivým přednášejícím, a to za ochotné sdílení svých znalostí a zkušeností bez nároku na odměnu.

Barcamp Kolín 2018

V ohlasech účastníků nejčastěji zaznívala skvělá atmosféra, výborná organizace, zajímavý obsah a praktická využitelnost přednášek, inspirativní prostředí a především vážný zájem o další ročník. Tady si můžete pročíst reportáž z pohledu účastníka.

Věříme, že jsme společnými silami vytvořili projekt, který je na Kolínsku unikátní a významně přispěl k rozvoji místních i přespolních podnikavých nadšenců.

Barcamp Kolín 2018

Sečteno podtrženo: Dobrá věc se jednoznačně podařila, pozitivní až nadšená zpětná vazba nás dodnes naplňuje a body ke zlepšení jsou pečlivě zaznamenány černé na bílém. Jednoduše už se těšíme na Barcamp Kolín 2019!

Na této stránce můžete být i vy a váš produkt. Máte zájem o rozhovor? Napište nám na info@redbit.cz a my se ozveme zpátky.

Přečtěte si naše další články a rozhovory:

Jana-ulcova

Tento článek pro vás napsala Jana Ulcová, copywriterka s přesahem do práva, ekonomie a online marketingu. Když zrovna nepíše, pravděpodobně se směje, zpívá, hraje na piano, vaří nebo se učí vidět svět nádhernýma očima svých dcer.

Sdílejte