Výhody online fakturace s Vyfakturuj.cz

online fakturace

aneb 10 důvodů proč vyměnit Excel za online fakturační systém.

V dnešní době stále ještě značná část podnikatelů vystavuje faktury v MS Excel nebo podobných offline nástrojích. Možná mají dobrý pocit z toho, že jsou tak doklady v bezpečí nebo prostě jen odkládají přechod na propracovanější formu fakturace na někdy příště.
Pojďme si teď projít jednotlivé výhody online fakturačních nástrojů. Jsme přesvědčeni, že po přečtení budete stejně jako my vědět, že se jednoznačně ne vyplatí na něco čekat.

Bezpečnost na prvním místě

Jisté je, že zničením notebooku to mají excelové faktury spočítané, podobné to může být i při jeho poškození. Ještě horší variantou je ztráta nebo odcizení, to už se údaje obsažené v dokladech dostávají i do nebezpečí zneužití. Někdo může namítnout, že v takovém případě má přece faktury v e-mailu. Ale dohledávání dokladů staršího data může představovat časově náročný problém.

Například v našem online systému Vyfakturuj.cz je přístup k vašim fakturám chráněn stejným šifrováním, jaké používají banky. Zásadní výhodou je pak zálohování, které probíhá neustále každou vteřinu a jedenkrát za den navíc z důvodu posílení jistoty i na geograficky oddělený server. Samozřejmostí je přístup k datům pod heslem, které znáte pouze vy.
Sečteno podtrženo: oproti Excelu jsou u nás vaše data jako v bavlnce. Není důvod bát se, že o ně přijdete nebo že je dokonce někdo zneužije.

Přístup odkudkoliv a kdykoliv

Výhody online fakturace s Vyfakturuj.cz
Mobilní aplikace Vyfakturuj.cz

Už se vám někdy stalo, že jste byli u zákazníka a potřebovali vystavit fakturu, ale váš notebook nebyl po ruce? Jakékoliv zařízení s internetem znamená, že máte svoje faktury k dispozici, a to i když nejste doma nebo v kanceláři.

Vývoj aplikací naštěstí pokročil tak daleko, že dnes již není potřeba nic instalovat, stačí spustit prohlížeč a přihlásit se do vašeho online fakturačního programu, klidně z mobilu na pracovní cestě nebo dovolené. Hotovo, kdykoli, kdekoli.

Úspora času a peněz automatizací

Proč byste měli dělat některé úkony vy, když to za vás může mnohem rychleji a spolehlivěji udělat stroj? Na tohle už je ale Excel opravdu malý pán. Online fakturační systém Vyfakturuj.cz umí párovat platby s bankou , zasílat pravidelné faktury.

Nechybí ani napojení na další systémy jako EET, API nebo ARES. V rámci vývoje Vyfakturuj.cz jsme automatizací doslova posedlí a celý systém je navržen tak, aby vám ušetřil čas i peníze, hodnoty, které určitě lépe využijete při podnikání nebo s rodinou.

Jednoduchost a přívětivost

Máte obavy ze změny, nechce se vám ztrácet čas a energii učením se nového programu? Pokud zvládáte vystavit fakturu v Excelu, garantujeme vám, že hned první vystavení faktury v naší online aplikaci vyhodnotíte jako opravdu jednoduché, rychlé a intuitivní. Nemusíte nic stahovat ani instalovat.

Nástroj Vyfakturuj.cz je koncipován tak, aby bylo možné vystavit fakturu do minuty, a to včetně odeslání vašemu zákazníkovi. Zvládnete to na deset kliknutí a mailem pak pošlete na dvě. O zbytek se postará systém sám.

Pokud máte stále pochybnosti, není nic snadnějšího než si náš systém Vyfakturuj.cz na měsíc zdarma vyzkoušet.

Výstupy pro účetnictví (Pohoda, MoneyS3 a další)

Každý podnikatel musí minimálně jednou za rok zpracovat doklady pro účetnictví. Online fakturační nástroje v tomto směru představují bránu mezi vámi a vaší/vaším účetní/m. Zvládají už i napojení na účetní systémy (Pohoda, MoneyS3 apod.) Nemusíte se tedy starat o žádná data pro účetní/ho. Jednoduše jí/mu jednorázově zajistěte přístup k výstupům, které ke své práci potřebuje. Ušetříte jí/mu práci a sobě peníze. Vy prostě jen vystavujete faktury, ostatní už běží samo.

Výhody online fakturace s Vyfakturuj.cz
Výhody online fakturace s Vyfakturuj.cz

Vzhled, šablony a jazyky

Další skvělou výhodou Vyfakturuj.cz je možnost dát fakturám  vzhled v souladu s vaší firemní identitou! Samozřejmostí je použití vlastního loga, podpisu a  číselné řady. Při používání online fakturačního nástroje také zjistíte, kolik času vám ušetří jednoduchá práce se šablonami.

Nastavit si můžete i jeden z vybraných cizích jazyků (angličtina, němčina, slovenština, italština atd.) nebo jakoukoliv měnu.

Statistiky, grafy a exporty

Hodil by se vám někdy přehled neuhrazených faktur nebo měsíční/roční součty vystavených a uhrazených faktur? Nezabývejte se už pátráním po provedení jednotlivých plateb a mějte všechno jednoduše a bez práce na jednom místě. Online fakturační systém Vyfakturuj.cz umí perfektně vyhledávat a vytvářet  přehledy, grafy a statistiky přesně podle toho, jak zrovna potřebujete.

Program umožňuje i export přehledného soupisu faktur v PDF podle data vystavení, uhrazení, splatnosti nebo DUZP.

Vždy aktuální verze

Dovedností a funkcí online fakturačního systému Vyfakturuj.cz je opravdu dost a rozhodně se nejedná o uzavřený výčet. S nadšením pracujeme na nejrůznějších vylepšeních, a to zejména na základě potřeb našich klientů. Samozřejmostí je, že systém rozvíjíme v souladu s platnou legislativou.

Systém se navíc obnovuje automaticky, nové verze není třeba platit, instalovat nebo do nich přenášet data. Bez jakékoliv práce nebo starostí tak máte vždy k dispozici nejnovější verzi online fakturační aplikace. Samozřejmostí je neustálé přizpůsobování aktuálně platné legislativě.

Cena

A diskutované téma na závěr. Asi víte, jak to chodí s účetními programy: drahá licence a roční upgrade za další poplatek. Online fakturační program Vyfakturuj.cz, můžete začít využívat kdykoliv, po bezplatném zkušebním období za velmi nízký měsíční poplatek, stejně tak si to ale můžete kdykoliv rozmyslet a přestat. Žádné závazky ani investice.

Někdo by mohl namítnout, že vystavování faktur v Excelu je přece zadarmo. Zásadní je ale čas, který strávíte vystavením jedné faktury. Zkuste si ho pronásobit počtem vystavených faktur za měsíc a tím, jak si svého času ceníte.

Měsíční poplatek za Vyfakturuj.cz, kde vystavujete faktury do minuty a kde odpadají i další zbytečné úkony, je proti tomu velmi pravděpodobně zanedbatelný.

Stále vidíte smysl ve vystavování faktur v Excelu?

Koukněte se na recenzi na Spořitelov.cz, pro více důvodů, proč začít s Vyfakturuj.cz.

Online fakturace s Vyfakturuj.cz

  1. je mnohem jednodušší, rychlejší a velmi intuitivní,
  2. je výrazně bezpečnější, šifrujeme, zálohujeme a chráníme heslem,
  3. nestojí téměř nic, žádné počáteční nebo obnovovací investice,
  4. zajistí značné časové úspory, odpadají stále se opakující úkony
  5. má spoustu zajímavých a praktických funkcí, šetří energii a čas.

Vyzkoušet zdarma Vyfakturuj.cz

Na této stránce můžete být i vy a váš produkt. Máte zájem o rozhovor? Napište nám na info@redbit.cz a my se ozveme zpátky.

Přečtěte si naše další články a rozhovory:

Jana-ulcova

Tento článek pro vás napsala Jana Ulcová, copywriterka s přesahem do práva, ekonomie a online marketingu. Když zrovna nepíše, pravděpodobně se směje, zpívá, hraje na piano, vaří nebo se učí vidět svět nádhernýma očima svých dcer.

Sdílejte