Kouzelný Barcamp Kolín 2019

Kouzelný Barcamp Kolín 2019

Ze zatažené oblohy sem tam spadlo pár kapek.

Ale uvnitř podnikatelského inkubátoru CEROP Kolín bylo jasno.
Nadšení sálalo z návštěvníků, přednášejících i organizátorů. Chytré čtečky spokojeně mrkaly na nově příchozí a tiskárny chrlily jeden štítek za druhým. Kolínský barcamp 2019 pořádaný společností Redbit s.r.o. pro podporu podnikání a osobního rozvoje mohl začít!

Lidé na akci Barcamp Kolín 2019
Skvělá atmosféra kolínského barcampu podpořila networking už od prvních chvil.

Co je vlastně barcamp?

Barcampy jsou otevřené konference, zpravidla se vstupem zdarma pro návštěvníky, na kterých může vystoupit každý, kdo má zájem. Vznikne tak den nabitý přednáškami, workshopy a dalším programem. Barcampy probíhají po celém světě, v Česku od roku 2010.

Víc se dozvíte na stránkách www.barcamp.cz. V Kolíně proběhl už druhý ročník, o tom prvním se dočtete více tady.

A proč ho pořádáme?

Jednoduše proto, že rádi přispíváme k rozvoji českého podnikatelského prostředí a vracíme do systému to, co nám dal. Jsme nadšení, když můžeme otevřít dveře a poskytnout zdarma co nejvíce lidem vzdělání, výměnu zkušeností i základní komfort včetně občerstvení.

A být pak součástí skvělé atmosféry, která i letos prostoupila konferenční sály a chodby a cestu si našla přes vstupní místnost i do prostoru před budovou. Možná proto chvála úžasné nálady, rodinného prostředí a svěžího plynutí zaznívala v nejedné zpětné vazbě.

Návštěvníci akce Barcamp Kolín 2019
Přestávkové setkávání účastníků akce Barcamp Kolín 2019.

Barcamp Kolín 2019

Po vydařené loňské premiéře, o kterou projevili zájem návštěvníci i partneři a která dokonce získala i podporu města Kolín, jsme ihned začali pracovat na druhém ročníku, tedy kolínském barcampu 2019. A jaký byl?

Hvězdy zářící v prostoru před plátnem

Úvodního slova se ujal hlavní organizátor Martin Dostál (Redbit s.r.o.), který vzápětí předal štafetu panu starostovi Vítu Rakušanovi. Bylo nám velkou ctí přivítat ho poprvé na kolínském barcampu a poslechnout si několik jeho vlídných a povzbudivých vět, kterými nadchnul místní i přespolní návštěvníky.

Starosta města Kolína Vít Rakušan na kolínském barcampu 2019
Starosta města Kolína Vít Rakušan se svým úvodním slovem na kolínském barcampu 2019

Velké poděkování patří přednášejícím, kteří tvoří a vždy tvořili základ každého barcampu, nejen toho našeho středočeského.

Registrovaní účastníci mohli v předstihu hlasovat pro přihlášené přednášející a v konečném součtu vynesli:

23 přednášek a 4 workshopy ve třech sálech! Konečný program byl mírně řečeno velice nabitý a postavil návštěvníky před nelehkou volbu mezi souběžně probíhajícími přednáškami a workshopy z oblasti osobního rozvoje, podnikání, marketingu nebo IT technologií.

Petra Dolejšová na kolínském barcampu 2019
Petra Dolejšová: AHA momenty mého podnikání. Vtipná a svěží přednáška vyhledávané právničky a zakladatelky advokátní kanceláře plná zvratů a neocenitelných rad.
Janka Chudlíková na akci Barcamp Kolín 2019
Janka Chudlíková: 90 % problémů je jen ve vaší hlavě. Přednáška a dva workshopy nabité pozitivním myšlením, kde posluchači doslova hltali poznatky z neurovědy a praktické návody v Jančině bezkonkurenčním podání.
Jiří Krejčík na kolínském barcampu 2019
Jiří Krejčík: Nejčastější SEO problémy na webech a proč se jim věnovat. Dynamická přednáška plná příkladů o zdánlivě nepodstatných chybách v SEO, které ale mohou připravit provozovatele o významné tržby.
Mário Roženský na kolínském barcampu 2019
Mário Roženský: Mastermind aneb když okolo sebe nemáš podnikatelské kamarády. Jako vždy skvěle připravená přednáška pro freelancery, kteří si potřebují promluvit o svém podnikání a získat nápady a cenné zkušenosti.
Degustace rumů s Pavlem Ungrem na kolínském barcampu 2019
Pavel Ungr: Tyhle rumy nejsou pro starý. Degustace, jakou jinde nezažijete. 6 rumů, ze kterých si vybral každý, s nepřekonatelným Pavlovým průvodním slovem.

Co se dělo ještě?

Mezi vzděláváním a osobním rozvojem jsme návštěvníky rozptylovali tombolou a soutěží o nejlepší barcampový titul, který si mohl každý změnit před začátkem akce i na místě a následně ho hrdě nosit vytištěný pod svým jménem. Cenu v závěru dne převzala Petra Nedvědová alias Malý tryskošneček.

O kvalitní občerstvení z čerstvých surovin nad rámec nabídky barcampu se postaral kolínský Café bar Eden, špičkovou kávu s příběhem připravoval František z Galosoft.

Na závěr samozřejmě nemohla chybět afterparty v Hostinci U Tří pírek, za účelem důkladného dokončení rozpracovaných networkingových projektů. Jinak řečeno volná zábava ve společnosti skvělých lidí, kteří na sobě rádi pracují a tím posouvají dál i okolní svět.

Bez koho by to šlo jen těžko?

Velmi si vážíme podpory ze strany města Kolín, které se opětovně stalo hlavním partnerem. Rovněž děkujeme i dalším sponzorům, kterými byli:

Partneři Barcamp Kolín 2019

Za pomocnou ruku při organizaci jsme moc vděční:

 • Endis Kolaříkové,
 • Martinu Kokešovi,
 • Jiřímu Krejčíkovi,
 • Josefu Řezníčkovi,
 • Lídě Charvátové,
 • Petře a Tomášovi Ouzkým,
 • Daliboru Muráňovi,
 • Pavlu Urbánkovi,
 • Andree Robovské,
 • Václavu Procházkovi,
 • Adamu Laitovi,
 • Veronice Březinové,
 • Pavlu Jandejskovi.

A všem dalším ochotným nadšencům, kteří přispěli k tomu, že byl Barcamp Kolín takový, jaký byl. A že byl opravdu kouzelný!

Organizátoři akce Barcamp Kolín 2019
Barcamp Kolín 2019 byl kouzelný.

Zapište si prosím nejlépe hned:16. května 2020. Potkáme se u Kolína!

Organizátoři kolínského barcampu 2019
Děkujeme všem a těšíme se zase za rok!

Vaši organizátoři z Redbit s.r.o. (Vyfakturuj.cz, SimpleShop, SimpleTicket) & spol.

Organizátoři kolínského barcampu 2019
Osvícené pondělní uklízení stolků.

Foto: Václav Procházka, Tomáš Ouzký, Pavel Urbánek, Petra Nedvědová. Více fotek najdete tady.

Na této stránce můžete být i vy a váš produkt. Máte zájem o rozhovor? Napište nám na info@redbit.cz a my se ozveme zpátky.

Přečtěte si naše další články a rozhovory:

Jana-ulcova

Tento článek pro vás napsala Jana Ulcová, copywriterka s přesahem do práva, ekonomie a online marketingu. Když zrovna nepíše, pravděpodobně se směje, zpívá, hraje na piano, vaří nebo se učí vidět svět nádhernýma očima svých dcer.

Sdílejte